Sesin Yolculuğu

0 2004

Sesin Yolculuğu – Genç Besteciler Festivali‘nin kökeninde, Alper Maral’ın deyimiyle “prehistorya”sında bu konser yatar. Konser, Borusan Müzik Kütüphanesi’nin müdürü, çağdaş müzik / yeni müzik sevdalısı Teri Sisa’nın yüreklendirmesiyle, Borusan Kültür Sanat’ın programında yer alan oda müziği konserlerinin o yıllardaki mekânı olan İtalyan Kültür Merkezi’nin Tepebaşı’ndaki konser salonunda sunulmuştur. Basılı konser programının üst bölümünde yer alan kısa metin şöyledir:

“Bu konserde, çalışmalarını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın kompozisyon bölümleri ile Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Duysal Tasarım Programı’nda sürdüren bestecilerin yapıtları yer alıyor. Genç bestecilerin ses dünyalarının çeşitliliği ve zenginliği bu konser aracılığıyla – iki saatlik bir zaman dilimiyle sınırlı da olsa – açımlanmış olacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Duysal Tasarım Programı bestecileri/seslendiricileri bu akşamki etkinliği, bu ay başında yitirdikleri öğrencileri/arkadaşları Can Tanyeli’ye adıyor / armağan ediyorlar.”

designed by TMA